Filmy ksiądz, spowiedź

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ksiądz, spowiedź. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dręczony wyrzutami sumienia policjant i ekscentryczny ksiądz muszą powstrzymać opętanego przez demona żołnierza.
Clint Eastwood gra Walta Kowalskiego, rasistowskiego weterana wojny w Korei, który niechętnie nawiązuje kontakty ze swoimi sąsiadami - rodziną azjatyckich emigrantów, dzięki swemu samochodowi - klasycznemu Gran Torino z 1972 r.
Terry Malloy marzy o zostaniu sławnym bokserem. Niekiedy załatwia sprawy dla Johnny'ego Friendly, skorumpowanego szefa Związków Dokerów. Nasz bohater mimo woli zostaje wmieszany w morderstwo. Ma zeznawać przeciwko dwóm zbirom Johnny'ego.


Claude i Marie mają trzy córki, których mężami są mężczyźni o odmiennych religiach. Niebawem najmłodsza oznajmia, że wychodzi za katolika.
Nadrzeczywisty Ankieter pojawia się w życiu kilku mężczyzn, aby zweryfikować siłę ich uczuć. Adiunkt polonistyki na uczuciowe wyznanie zakochanej w nim studentki reaguje obojętnością. Poinformowano go, że został już wyeliminowany z grona tych, w których życiu obecne są uczucia. Ksiądz dowiaduje się o istnieniu swej jedenastoletniej córki. Początkowy strach przed kompromitacją ustępują miejsca odpowiedzialności. Porzuca stan kapłański wybierając ojcostwo. Pułkownik, który odnawia dawną znajomość z kobietą, którą niegdyś kochał, gotów jest zmienić swoje życie. Zostaje przywołany do porządku przez generała i rejteruje. Przemytnik heroiny trafia do więzienia... Kiedy jego żona zostaje przyłapana na przemycie waluty, bierze winę na siebie…
Spotkali się przy karcianym stoliku na statku płynącym do Australii. On jest misjonarzem, ona dziedziczką i właścicielką huty szkła. Pochodzą z dwóch różnych światów. Połączyła ich ta sama pasja życia i miłość do ryzyka.
W siedemnastowiecznej Danii, podczas horroru polowań na czarownice, młoda żona starzejącego się już księdza, zakochuje się w jego synu.
Jest połowa XVIII wieku. Toczy się wojna francusko-brytyjska o rządy w Nowej Francji, czyli późniejszej Kanadzie. W pewną ciemną, tajemniczą noc France Carignan składa wizytę umierającemu księdzu - Cure Blondeau (Gerard Depardieu). Tak zaczyna się skomplikowana, miłosna historia czasów wojny. Od Blondeau France dowiaduje się, że kiedy jej matka – Marie Loup - była młoda, miała dwóch adoratorów. Bogatego i przystojnego kawalera z wyższych sfer - Francois Le Gardeur, oraz... samego Blondeau, który kochał ją zakazaną miłością.
Andriej Rublov był średniowiecznym, rosyjskim mnichem znanym jako wybitny twórca ikon. W filmie Tarkovskiego możemy zobaczyć jego biografię, pokazaną jednak bardzo wybiórczo i potraktowaną z dużą swobodą artystyczną. Andriej (w jego roli Anatoli Solonitsyn) jest wrażliwym, religijnym artystą przeżywającym różne rozterki, niekiedy przyziemne - takie jak spotkanie z pogańską, hedonistyczną religią, brak weny artystycznej czy też najazd Tatarów i cierpienie. Mimo to, przemierzając kresy średniowiecznej Rosji, powoli zbliża się do wypełnienia swojej życiowej misji, jaką jest tworzenie ikon ku czci Chrystusa. Film podzielony jest na osiem części, a postać Rublowa, luźno zaadoptowana na potrzeby obrazu, została pokazana z niezwykłym pietyzmem i wzniosłością.
Film przedstawia historię uroczej, katolickiej nastolatki (Natalia Dyer), która przypadkiem odkrywa masturbację. Wszystko podczas niewinnego czatu, który nieoczekiwanie przeradza się w niebywale pikantną rozmowę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…