Filmy ksiądz, modlitwa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ksiądz, modlitwa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film fabularny pt „Popiełuszko” wg scenariusza i w reżyserii Rafała Wieczyńskiego jest opowieścią o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem swojego pokolenia oraz symbolem wolności i odwagi. Film przedstawia życie księdza Jerzego od dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, a następnie pokazuje proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego. Zobaczymy, jak dzięki wyjątkowej duchowej sile połączonej z ciepłem i poczuciem humoru ks. Jerzy zyskał wielki autorytet oraz powszechną sympatię. Zabójstwo, a także ujawnienie jego okoliczności wywołało wstrząs i oburzenie społeczne. Setki tysięcy ludzi odważyło się domagać prawdy oraz sprawiedliwości. Do tej chwili istnieją poważne wątpliwości dotyczące kulis tej zbrodni. Losy bohatera przedstawione są na tle kultowych wydarzeń z historii Polski z lat osiemdziesiątych. Odtworzone zostały m.in. strajki Sierpnia ’80 oraz manifestacje stanu wojennego brutalnie tłumione przez władze PRL.
Młody ksiądz, mający przed sobą marne perspektywy, gdyż jest poważnie chory, przybywa do małego miasteczka, by objąć urząd proboszcza w skromnej parafii. Chce pomagać okolicznym mieszkańcom, niosąc im Słowo Boże. Szybko orientuję się jednak, iż parafianie nie darzą go zbytnią sympatią, nie za bardzo chcą się u niego spowiadać, ani nie mają do niego należytego szacunku. Ksiądz jest załamany takim obrotem sprawy. Dopiero rozmowy z przyjacielem, wikarym z sąsiedniego miasta, oraz zapisywane w osobistym dzienniku przemyślenia, dają mu siłę do działania...

Amadeusz

8,3
Historia rywalizacji pomiędzy Amadeuszem Mozartem a współczesnym mu, XVIII-wiecznym kompozytorem, Antonio Salierim. Genialny, ekstrawagancki i kapryśny Mozart wzbudza zawiść w raczej przeciętnym i konformistycznym Salierim. Pojedynek geniuszu i miernoty, niewielka odległość, jaka dzieli uczucie podziwu od chorobliwej zazdrości…


Akcja filmu toczy się 8 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Conner (Sean Patrick Flanery) i Murphy (Norman Reedus) wraz z ojcem - Noah "Il Duce" (Billy Connolly) mieszkają w Irlandii zajmują się hodowlą owiec. Gdy dowiadują się, że w Bostonie ktoś pozorując ich styl zamordował znanego im księdza postanawiają wrócić i zaprowadzić sprawiedliwość.
W zacisznym domku nad jeziorem dziewięcioletni bracia bliźniacy Lukas (Lukas Schwarz) i Elias (Elias Schwarz) czekają na powrót matki (Susanne Wuest), która przeszła operację plastyczną. Gdy wraca, jest bardzo zróżnicowana, i nie tylko ze względu na swoją zabandażowaną twarz. Chodzi w pewnej odległości od swoich dzieci, chce ciszy i spokoju, ponieważ operacja była bardzo stresująca. Bracia zaczynają się obawiać, że kobieta, która teraz mieszka z nimi pod jednym dachem, to nie ich matka - a może tylko niebezpieczna obca, która ją udaje? Dlaczego nie pamięta ulubionej piosenki syna? Lukas i Elias zdecydowali, że nadszedł czas, aby dowiedzieć się prawdy.
XVII-wieczny klasztor w Ludyniu. Przebywające w nim zakonnice, z siostrą Joanną na czele, zostają opętane przez złe duchy. Z pomocą przybywa Suryn – młody ksiądz i egzorcysta. Jednak wszystkie znane mu metody odpędzania demonów zawodzą. Mężczyzna sięga więc do ostateczności…
Seria kilkuminutowych odcinków, z których każdy opowiada humorystyczną historię. Scenariusze do odcinków napisali wybitni pisarze: Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska i Katarzyna Nosowska.
Sophie Scholl była niemiecką studentką, która razem ze swoim bratem Hansem i kilkoma innymi studentami założyła grupę konspiracyjną o nazwie „Biała Róża”. Organizacja ta sprzeciwiała się reżimowi hitlerowskiemu. Historia opowiedziana w filmie koncentruje się na wydarzeniach, które rozegrały się pomiędzy 17 a 22 lutego 1943 roku. Wtedy to Sophie i jej brat Hans zostali aresztowani przez Gestapo.
Historia życia i śmierci włoskiego malarza Michelangelo Merisi da Caravaggia.
Trzy lata z życia Prymasa Wyszyńskiego, kiedy był przetrzymywany w starym klasztorze w Stoczku Warmińskim wraz z księdzem Stanisławem i siostrą Leonią przywiezionymi z innych więzień. Fascynujące studium samotności i wiary na tle dramatycznych wydarzeń lat 50-tych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…