Filmy profesor, relacja nauczyciel-uczeń

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje profesor, relacja nauczyciel-uczeń. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Do szkoły dla chłopców przybywa nowy nauczyciel angielskiego – charyzmatyczny John Keating (Robin Williams). Jego niekonwencjonalne metody prowadzenia zajęć wnoszą pewien powiew świeżości do skostniałych murów i… umysłów. Umiejętnie i mądrze Keating nakłania swoich uczniów do poddawania się własnym pasjom i po prostu cieszenia się z każdego nowego dnia, który może przecież przynieść coś niezwykłego. Stowarzyszenie umarłych poetów to jeden z najbardziej błyskotliwych i uroczych filmów roku, entuzjastycznie przyjęty zarówno przez widownie, jak i krytykę.
Bill i Brady (obaj grani przez Edwarda Nortona) są bliźniakami. Oprócz niemalże identycznego wyglądu dzieli ich praktycznie wszystko. Bill jest szanowanym i poważnym doktorem filologii klasycznej. Brady jest małomiasteczkowym dilerem narkotyków, którego specjalnością są różne metody nawadniania plantacji marihuany. Bill, specjalista od Sofoklesa, przy pomocy podstępu brata zostaje ściągnięty do swojej rodzinnej, rolniczej Oklahomy. Tu, weźmie udział w rozpętanej przez brata wojnie narkotykowej, przekona się, że nie warto nigdy lekceważyć przygodnych znajomości, a przede wszystkim uzmysłowi sobie co tak naprawdę jest dla niego najważniejsze.
Profesor Abronsius wyrusza ze swoim niezdarnym sługą Alfredem do Transylwanii, by zbadać tamtejsze mity i legendy dotyczące wampirów. Zmęczeni drogą zatrzymują się w jednym z przydrożnych zajazdów, gdzie Alfred zakochuje się w pięknej córce właściciela. Wkrótce zostaje ona porwana przez tajemniczego hrabiego Krolocka, a badacze zmuszeni są udać się do jego strasznego zamku.


Zaniedbany i lubiący zaglądać do kieliszka angielski profesor (Michael Caine) udziela lekcji żądnej wiedzy młodej i atrakcyjnej fryzjerce (Julie Walters). W rzeczywistości edukacja jest dwustronna - korzysta zarówno nauczyciel jak i uczennica...
Student David Blake zostaje zaangażowany jako asystent przez Doktora Stonera, który specjalizuje się w naukach przyrodniczych dotyczących węży. Doktor prowadzi hodowlę węży, by wyciągać z nich jad. Prowadzi przy tym tajemnicze eksperymenty, do których wykorzystuje Davida. Stoner wierzy, że znalazł sposób, by przekształcić człowieka w węża King Cobra. Dla osiągniecie tego makabrycznego celu, niszczy wszystkich, którzy próbują odkryć upiorne badania i mu przeszkodzić. Czy David zostanie poświęcony dla nauki?
Carsten i Pil są kochankami. On, wykładowca na uczelni. Ona, zagorzała antyglobalistka i jego była uczennica. Pewnego dnia Carsten odbiera telefon od Pil, która mówi mu, że jedna z sabotażowych akcji w fabryce broni się nie udała. Okazuje się, że został zabity jeden z ochroniarzy, a sprawcą tego była Pil. Rozpoczyna się proces, a dziewczyna trafia do więzienia.

Wypadek

6,6
Stephen to żonaty profesor Oksfordu, który przechodzi kryzys wieku średniego. Przeciwstawia się zahamowaniom represji emocjonalnych społeczeństwa w którym żyje. Jednak jego postawa zaczyna się zmieniać, gdy poznaje Annę, która zaręczona jest z Williamem, studentem Stephena. Choć zaczyna odczuwać, że odmłodniał dzięki jej obecności, uczucie to może zakończyć się tragicznie dla nich i otoczenia...

Frajer

6,0
Komedia o parze młodych ludzi, którzy odważyli się zaufać sobie i postawili wszystko na jedna kartę. Paul Tannek i Dora Diamond nie wahają się rzucić wyzwania światu, który już na starcie spisał ich na straty. Dobroduszny i naiwny Paul jest pośmiewiskiem kolegów z akademika, którzy po całych dniach palą trawkę i uganiają się za dziewczynami. Zbieg okoliczności chce, że poznaje Dorę, w której odkrywa bratnią duszę. Dora jest bez grosza, nie ma gdzie mieszkać, a jej chłopak, profesor Edward Alcott, bez skrupułów ją wykorzystuje. Na przekór wszystkim i wszystkiemu Paul i Dora zakochują się w sobie i zdobywają się na odwagę, by wspólnie stawić czoła tym którzy nimi pomiatali.

Klan

3,6
Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.
Film przenosi nas w lata 50., kiedy pozycja kobiet w życiu społecznym była wyraźnie określona i ograniczała się do wypełniania roli przykładnej żony, matki i gospodyni domowej. Priorytety te przyświecają również większości studentek elitarnego żeńskiego college’u Wellesley, w którym za miarę życiowego sukcesu uznaje się powszechnie zdobycie odpowiedniego kandydata na męża. Profesor Katherine Watson rzuca jednak wyzwanie skostniałej uczelni i próbuje pokazać swoim uczennicom cały wachlarz możliwości, jakie daje im życie, uświadomić im ich wartość i zachęcić do dalszego rozwoju zainteresowań.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…