Filmy broń, choroba psychiczna, voyeuryzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje broń, choroba psychiczna, voyeuryzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film zrealizowany przez Piera Paolo Pasoliniego. Jest to historia grupy młodych ludzi, uprowadzonych na polecenie faszystowskich dygnitarzy. Niewinni i niczego nieświadomi stają się częścią chorych i perwersyjnych zabaw o podłożu seksualnym.
Laura Ash jest uwodzicielką, zabójczą pięknością: "femme fatale" w pełnym tego słowa znaczeniu. Siedem lat po nieudanej kradzieży brylantów podczas festiwalu w Cannes, ze zmienioną tożsamością powraca do Francji. Fotograf Nicolas odkrywa jej mroczną przeszłość. Czy jego zainteresowanie tą kobietą okaże się fatalne?
Frank Horrigan (Clint Eastwood) jest zaprawionym w bojach agentem amerykańskich służb specjalnych, którego prześladuje poczucie winy i klęski, kiedy na jego oczach zamordowano prezydenta Kennedy'ego. Frank, który pełnił wtedy służbę, czuje że powinien był zareagować szybciej i zasłonić prezydenta własnym ciałem. Trzydzieści lat później tajemniczy szantażysta grozi śmiercią aktualnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych, który szykuje się do kolejnych wyborów. Horrigan ma pomóc w śledztwie, które zapowiada się na rutynowe dochodzenie. Kiedy odkrywa, że tropem prezydenta podąża zawodowy morderca i mistrz kamuflażu, Loary (John Malkovich), dochodzenie zmienia się w pasjonujący pojedynek. Loary zna prawdę o wydarzeniach z przeszłości i rzuca wyzwanie Horriganowi wciągając go w śmiertelną rozgrywkę, która postawi Franka wprost NA LINII OGNIA.


Agent CIA odkrywa powiązania swojego szefa z KGB.
Policyjny detektyw z wydziału zabójstw Catherine Palmer prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, który zabija kobiety torturując je metodami masochistycznymi. Wszystkie ofiary pozostawia z wyłupionymi oczami. Catherine tropiąc mordercę dociera do grupy kobiet, w której szczególną uwagę zwraca Vickie oraz doktor Broussard - terapeuta, który był powiązany z wszystkimi ofiarami.
Film porusza głośny dziś problem wykorzystywania seksualnego dzieci. Pokazuje, jak głęboki wpływ mają podobne doświadczenia na życie młodych ofiar. Bohater filmu - Brian, nieudacznik wychowywany przez nadopiekuńczą matkę - wyparł z pamięci traumatyczne przeżycia. Dręczy go jednak luka we wspomnieniach, którą uznaje za skutek porwania przez kosmitów. Szukając rozwiązania próbuje odnaleźć Neila - chłopca, który pojawia się w jego snach, a który może być kluczem do rozwiązania zagadki „utraconych” pięciu godzin.
Bohaterem opowieści jest seryjny morderca, pan Brooks, który postanawia panować nad swoimi morderczymi skłonnościami. Nie pozwala mu na to jednak jego alter ego, ta część jego osobowości, która lubuje się w przemocy i zbrodni.
3-go czerwca 1968 roku, Valerie Solanas - członkini "Society for Cutting Up Men" i autorka manifestu S.C.U.M., wkroczyła do atelier Andy'ego Warhola - The Factory. Tam oddała trzy strzały, z których ostatni trafił najsłynniejszego przedstawiciela pop-artu. Film oparty na autentycznych wydarzeniach.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…