Filmy dziecko, ślub, relacja ojciec-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dziecko, ślub, relacja ojciec-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W czasie wydarzeń sierpniowych w 1980 roku autor scenariusza Aleksander Ścibor-Rylski przebywał za granicą. W ciągu sześciu dni na podstawie dokumentów, relacji świadków, zapisów magnetofonowych napisał scenariusz Człowieka z żelaza. Wyjaśniając tytuł filmu powiedział: Birkut przyjechał ze wsi na budowę Nowej Huty twardy i takim pozostał. Narasta w nim świadomość, ale jako charakter pozostaje monolitem od początku do końca. Jego syn najpierw prezentuje się jako młody człowiek, dość nieufny i zamknięty w sobie. Jest dopiero takim kawałkiem żelaza, który trzeba wykuć. I wykuwa go życie - śmierć ojca, rok 1976, działalność w wolnych związkach zawodowych i wreszcie sam strajk. Fabuła filmu jest kontynuacją losów rodziny Birkutów. Syn Mateusza Birkuta, Maciek Tomczyk, jest robotnikiem w stoczni gdańskiej. Jest także aktywnym działaczem komitetu strajkowego. Dziennikarz radiowy Winkel otrzymuje polecenie zrealizowania reportażu kompromitującego Tomczyka. Winkel przyjeżdża do Trójmiasta, składa wizytę Badeckiemu, przedstawicielowi lokalnych władz.
W tym dramacie historycznym ambitne siostry Anne i Mary Boleyn zabiegają o względy potężnego, acz surowego króla Henryka VIII.
Austria, rok 1938. Maria (Julie Andrews) jest kandydatką do nowicjatu w salzburskim klasztorze, o czym marzyła od dzieciństwa. Jednak wszystko wskazuje na to, że nie jest to jej przeznaczeniem. Matka Przełożona (Peggy Wood) podejmuje decyzję w sprawie jej przyszłości. Postanawia wysłać ją na jakiś czas do domu owdowiałego barona Georga von Trappa (Christopher Plummer), oficera marynarki w stanie spoczynku, który poszukuje guwernantki dla siedmiorga swoich dzieci. Maria opuszcza więc klasztor, aby opiekować się dziećmi kapitana i zastanowić się nad swoim powołaniem. Na miejscu odkrywa, że autokratyczny wdowiec dowodzi swoim domem jak okrętem, a dzieci traktuje jak żołnierzy. Wydaje komendy, każe im stawać na baczność, maszerować i reagować na gwizdek. Pozbawione ojcowskiej miłości dzieci, żeby zwrócić na siebie jego uwagę, skutecznie odstraszają kolejne guwernantki. Maria, niezrażona początkowymi trudnościami, znajduje wspólny język z siedmioma łobuziakami ofiarując im swoją miłość i zarażając je muzyczną pasją. Wprowadza do domu von Trappów radość, ciepło i życzliwość, stara się też załagodzić wojskową dyscyplinę. Także między baronem, a Marią rodzi się uczucie. Idyllę zakłóca wkroczenie wojski niemieckich do Austrii....


Jacob Petersen, pełen ideałów dyrektor upadającego sierocińca w Indiach, poświęcił życie opiece nad porzuconymi na ulicach dziećmi. Kiedy nad sierocińcem zawisła groźba likwidacji, Petersen dostaje niezwykłą ofertę pomocy. Nieznany duński biznesmen Jørgen, proponuje mu dotację w wysokości 4 milionów dolarów. Istnieje jednak pewien dziwny warunek.
Film oparty jest na prawdziwej historii przyjaźni Freda Rogersa i dziennikarza Toma Junoda. Kiedy znużony życiem dziennikarz (Matthew Rhys) poznaje Freda Rogersa, powoli porzuca swój sceptycyzm, ucząc się empatii, uprzejmości i przyzwoitości od najbardziej lubianego w Ameryce sąsiada.
Opowieść o zwykłych ludziach posiadających niezwykłą odwagę. Strażacy z oddziału 49 to doświadczeni profesjonaliści, oddani swoim rodzinom i pracy, w której co dnia narażają życie, ratując innych. Zdają sobie sprawę, że ryzyko jest ogromne i wszystko może zmienić się w ułamku sekundy.
Harry Lund ma 19 lat. Spotyka Monikę, romantyczną, lekkomyślną siedemnastolatkę i oboje zakochują się w sobie. Mieszkają ze swoimi rodzinami i pracują w miasteczku. Nasz bohater dostaje łódź od swojego ojca i spędzają lato razem na odosobnionej wyspie. Monika zachodzi w ciążę, a Harry postanawia wziąć z nią ślub. Chłopak dorasta, dostaje pracę i powróca na studia, stara się poprawić swoje życie i wychowywać ich córkę June, a Monika po prostu chce się dobrze bawić...
Młoda dziewczyna z bogatej rodziny zostaje wysłana przez ojca do krewnych swojej matki mieszkających na Wyspie Księcia Edwarda.
W domu Hanny (Michele Laroque) i Jeana (Jean-Philippe Ecoffey), rodziców czworga dzieci, odbywa się przyjęcie. Na imprezę przychodzą sąsiedzi i przyjaciele gospodarzy ze swoimi pociechami. Wszyscy są odświętnie, elegancko ubrani. Nawet 7-letni Ludovic (Georges Du Fresne), syn wydających przyjęcie, jest gustownie przebrany ... za dziewczynkę. Początkowo wszyscy uznają to za niegroźną psotę małego figlarza. Z czasem jednak sytuacja staje się dwuznaczna i krępująca szczególnie gdy Ludovic wprost deklaruje, że kiedy dorośnie chce być dziewczyną. Okazuje się, że uwielbia bawić się lalkami, i co najbardziej bulwersuje dorosłych, podoba mu się chłopiec, z którym siedzi w ławce. Bawi się z nim nawet w wesele, występując oczywiście w roli panny młodej....
Jakub urodził się w małej wiosce, której środkiem przepływa rzeka. Swego czasu rzeka ta stała się granicą dzielącą zabór rosyjski i austriacki. Dzieci z obu brzegów, nie bacząc na sztuczne podziały wspólnie bawią się, przeżywają młodzieńcze miłości. Józek żeni się z Magdą, dziewczyną zza rzeki. Zbliża się nieuchronnie I wojna światowa i Jakub zostaje powołany do wojska. Wieś staje się terenem zbrojnych walk, a Jakub musi stanąć do niechcianej, bratobójczej walki z dawnymi kolegami zza rzeki...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…