Filmy polityka, prokurator

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polityka, prokurator. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zabawa, zabawa

6,8
6,0
40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – nie zwariować. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione pod wpływem. Mąż, znany polityk (Marcin Dorociński), stara się zachować jej problem w tajemnicy i wyciąga ją z rozmaitych tarapatów, ale powoli ma już dosyć. Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, a ponieważ świetnie się uczy i ma super pracę, nikt nie robi jej wyrzutów. Jednak w pewnym momencie dziewczyna traci grunt pod nogami, kiedy na zerwanym filmie dochodzi do tragedii. Z kolei szanowana chirurg dziecięcy – Teresa (Dorota Kolak) przez picie straciła rodzinę, została jej tylko praca w szpitalu, w którym jest ordynatorem. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy w ciągu alkoholowym przychodzi na dyżur. Problemy kobiet narastają, wpędzając bohaterki i ich bliskich w poważne niebezpieczeństwa. W końcu każda z nich sięgnie dna, czy jednak każdej uda się od niego odbić?
Emre (Selahattin Pasali), zdeterminowany i nieugięty młody prokurator, został właśnie powołany do małego, odległego miasteczka w Turcji. Zaraz po przybyciu natyka się na lokalnych notabli, którzy są zdeterminowani bronić swoich przywilejów wszelkimi środkami, nawet najbardziej ekstremalnymi.
Film opowiada o jednym z najbardziej dramatycznych okresów w historii świata: rozmieszczeniu radzieckich rakiet na Kubie w 1962 roku i związanym z tym kryzysem międzynarodowym, którego groźbą był wybuch konfliktu nuklearnego między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Tytułowe 13 dni były najdramatyczniejszym okresem dla administracji Kennedego. W gabinetach rządowych i prezydenckich rozgrywała się walka między doradcami prezydenta, Pentagonem, CIA. Kryzys oglądamy oczami specjalnego asystenta prezydenta Johna F. Kennedego – Kennego O’Dommell’a (K. Costner).


Major Laurène Weiss (Suliane Brahim) wyjaśnia sprawę morderstwa lokalnej pielęgniarki. Do Villefranche przyjeżdża nowy prokurator (Laurent Capelluto), by zbadać przyczynę wysokiego wskaźnika przestępczości.
Młody prokurator Dumitru „Mitică” Costa (Razvan Vasilescu) zostaje wysłany do górniczego miasta w celu zbadania przestępstwa w kopalni. Władze kopalni utrudniają dochodzenie, obawiając się, że publiczne oburzenie może zagrozić jedynemu źródłu dochodu doliny, górnictwu. Prokurator osiedla się w mieście, odwiedza kopalnię i nawiązuje znajomość z młodą topografką Aliną (Cecilia Bârbora). Po podążaniu za fałszywym tropem, który doprowadził do ustanowienia powiązania morderstwa za granicą, Mitica zdaje sobie sprawę, że zabójca mieszka w kopalni i tu zabija ofiary. Aby wydostać go z tunelu, zatrzymuje wentylację, uszczelnia wszystkie wejścia i czeka na niego przy wyjściu z kopalni z grupą uzbrojonych ludzi.
10 kwietnia 1825 roku Paul-Louis Courier (Jacques Dumesnil), słynny pamflecista, zagorzały republikanin i zaciekły przeciwnik Restauracji, został znaleziony zamordowany na leśnej ścieżce w pobliżu swojej farmy w La Chavonnière w Veretz, gdzie był na emeryturze przez siedem lat. W wolnym czasie pisał swoje słynne oszczerstwa i petycje przeciwko obowiązującemu rządowi. Ofiara została postrzelona i oderwano jej ucho. Kto jest winny? Natychmiast wykluczono teorię samobójstwa. Królewski wymiar sprawiedliwości wszczął śledztwo i wysłał na miejsce prokuratora oraz sędziego śledczego, aby przesłuchali siedmiu świadków bliskich pisarzowi. Każdy wyraża swoją opinię na temat zmarłego. Jego służąca, opisuje go jako skąpego i wściekłego człowieka. Bezceremonialnie odesłałby włóczęgę, który błagał o talerz zupy. Markiz de Sibias (Aimé Clariond) chwali jego odwagę polityczną: publicznie protestował przeciwko arbitralnym aresztowaniom przeprowadzonym w Toura...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…