Filmy relacja mężczyzna-kobieta, śmierć, warszawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, śmierć, warszawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Stolica w okresie powstania. Maniuś to złodziejaszek, miesjki lump, który powraca do swojej kamienicy. Ukrywa się w piwinicy wraz z dozorczynią i jej mężem, starym profesorem, matką z małą córeczką oraz dziewczyną Ewą. Pod ostrzałem kamienica się wali, wszyscy zostają uwięzieni. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.

Hotel 52

5,9
Autorski serial Polsatu, którego akcja rozgrywa się współcześnie w luksusowym, warszawskim hotelu. Codzienne perypetie osobiste i zawodowe pracowników i gości są pretekstem, aby pokazać życie hotelu od zaplecza. Główną bohaterką jest studentka malarstwa Natalia Lipska (Laura Samojłowicz), która z dnia na dzień zostaje właścicielką tytułowego hotelu. Jego menedżerką jest wieloletnia kochanka ojca Natalii - Iwona (Magdalena Cielecka). Miedzy obiema paniami dochodzi do licznych spięć – różnią się bowiem charakterami, a w przeszłości nigdy nie były sobie bliskie. Teraz muszą grać w jednej drużynie, co nie jest dla nich łatwe.


Mowa ptaków

5,4
7,9
Tytułowa Mowa ptaków jest językiem, jakim posługują się wykluczeni z agresywnej, hałaśliwej większości: dręczony przez dzieci nauczyciel historii, wyrzucony z pracy polonista, trędowaty kompozytor, dziewczyna sprzątająca w domu bankiera, szpotawa kwiaciarka i zafascynowana kinem uczennica. Zepchnięci na out przez reprodukujący bezmyślność system, przez skandujące „Nie-na-wi-dzę! Nie-na-wi-dzę!” stadionowe bandy nazioli; na swoją obronę mają tylko ironię, kwiaty i cytaty z klasyków.
Wiktor po piętnastu latach przyjeżdża do dworku w Wilku, gdzie przeżył bardzo ważny etap swojego życia. Spotyka ludzi, którzy na zawsze zostawili ślad w jego pamięci. Odkrywa jak ważną osobą był przed laty dla mieszkanek dworku w Wilku. Jego przyjazd ożywia wspomnienia i dawne uczucia. Pojawienie się Wiktora zmusza panny z Wilka do ponownego przeżywania swoich powikłanych losów i życiowych niepowodzeń.
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Związek małżeński Karola i Dominique nie przetrwał okresu próby; nie został także skonsumowany. Po rozwodzie Karol pozbawiony paszportu i pieniędzy postanawia wrócić do kraju. Grając na grzebieniu na dworcu, aby zarobić na wyjazd, spotyka rodaka Mikołaja. Ten prosi go o pewną przysługę i obiecuje przemycić go do Polski. Czy Karol spełni prośbę Mikołaja? Jakiego fortelu użyje, aby jego była żona przyjechała do Polski?

Dom

7,4
Serial przedstawia losy pochodzących z różnych warstw społecznych mieszkańców przedwojennej, warszawskiej kamienicy, mieszczącej się przy ulicy Złotej, począwszy od końca II wojny światowej, aż po współczesność; przy okazji będąc cennym i pouczającym zapisem przemian społecznych i politycznych, mających miejsce w Polsce na przestrzeni ostatniego półwiecza.
Agenci służb specjalnych Andrzej (Robert Więckiewicz) i Siejka (Krzysztof Stroiński) szykują plan, dzięki któremu zarobią duże pieniądze przy zmianie ustroju politycznego w Polsce. Kluczowym ogniwem staje się ekskluzywna prostytutka Anna (Joanna Orleańska), która ma posłużyć do wyciągnięcia pieniędzy z wiedeńskiego banku. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy między nią a Andrzejem pojawia się namiętne uczucie.

Oficer

7,2
Bohaterem serialu jest „Kruszon” – podkomisarz Centralnego Biura Śledczego, który wypowiada wojnę przestępcom, którzy zabili kilkoro jego kolegów – policjantów. Szefem warszawskiej mafii jest „Topor”, który współpracuje z policją i tym samym ma spokój w prowadzeniu agencji towarzyskich, handlowaniu lewym alkoholem i marihuaną. Jednak władzę w mieście ktoś chce przejąć – są bezwzględni, brutalni i dobrze wyszkoleni, to byli komandosi z legii cudzoziemskiej. „Grand” i „Juby” mordują Patryka – syna „Topora”, a ten poprzysięga zemstę. „Juby” wkrótce trafia do aresztu, gdzie zostaje zamordowany przez „Topora”, ale tak naprawdę to „Grand” jest inicjatorem tej egzekucji. Tymczasem „Kruszon” ma zamiar zostać (jako agent CBŚ) wspólnikiem „Granda”. Między mężczyznami dochodzi do spotkania...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…