Filmy wdowa, relacja mężczyzna-kobieta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wdowa, relacja mężczyzna-kobieta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.
Serial telewizyjny bijący wszelkie rekordy popularności wśród kilku pokoleń widzów. Przedstawia wojenne losy dzielnej załogi czołgu Rudy i psa Szarika. Sformowana daleko od okupowanej Polski załoga czterech pancernych przemierza szlak bojowy prowadzący aż do Berlina. Bohaterowie wiodą codzienne życie żołnierzy, pełne niebezpieczeństw, czasem humorystycznych sytuacji, co cementuje ich przyjaźń. Jako zwycięzcy wracają do Polski uroczyście witani w stolicy Śląska – Katowicach. Wkrótce świętują zaręczyny trzech par. Wojenna historia czterech przyjaciół, harmonijnie godząc odwieczny kontrast między romantyzmem a codziennością, nadaje zwyczajności żołnierskiego trudu walor niezwykłości – dlatego stała się bestsellerem pięćdziesięciolecia.
Gilbert mieszka z matką, dwiema siostrami i młodszym niedorozwiniętym bratem gdzieś na prowincji w domu, który się powoli rozsypuje. Jest odpowiedzialny za utrzymanie całej rodziny. Pewnego dnia w miasteczku zatrzymują się dwie turystki, które na zawsze odmienią los Gilberta.


Prowincjonalna przypowieść i prawdziwa legenda o tajemniczym pustelniku z Tennessee, żyjącym w latach 30-tch, który wsławił się tym, że zorganizował własny huczny pogrzeb... za życia... Ponure mity o Feliksie Bushu, życiowym „dzikusie” i odmieńcu, krążyły po jego rodzinnym mieście prawie całkowicie przesłaniając jego prawdziwe ja. Do czasu, kiedy on ostatecznie odważył się na swoim pogrzebie wyznać szokującą prawdę o tym, dlaczego odwrócił się od społeczeństwa. Historia o miłości, która trwa dłużej niż życie, zgubnej naturze sekretu i odkupieniu winy poprzez ujawnienie prawdy.
Opowieść o królu Arturze, Rycerzach Okrągłego Stołu i magicznym mieczu Ekskaliburze. Zły rycerz Ruber wykrada magiczny miecz i postanawia zostać nowym władcą królestwa. Na poszukiwanie zaginionego miecza wyrusza sympatyczna drużyna. Przeżyją oni razem mnóstwo zaskakujących przygód... A przede wszystkim odkryją nieograniczoną siłę przyjaźni. [opis dystrybutora]

Kukułka

7,3
Wrzesień 1944. Niemieccy żołnierze przykuwają do skały fińskiego snajpera. Sądzą, że Rosjanie go zastrzelą. Ten jednak zdołał uciec i znalazł schronienie w domu Laponki Anni.

Ned Kelly

7,1
Film opowiada historię Neda Kelly, legendarnego bandyty, który żył w XIX wieku. Był synem irlandzkiego złodzieja, który został skazany na banicję do australijskiej kolonii karnej. Tam Ned wraz ze swym bratem i dwójką przyjaciół stworzył Gang Kelly, z którym przemierzył całą Australię, dokonując przez ponad 2 lata napadów rabunkowych głównie na banki.

Woda

7,1
Nominowany do Oscara kanadyjski film, wyreżyserowany przez urodzoną w Indiach reżyserkę Deepę Mehtę, porusza tematykę hinduskiej obyczajowości, a szczególnie życia wdów po śmierci mężów oraz aranżowanych małżeństw małych dziewczynek i starszych mężczyzn. Chociaż akcja filmu ulokowana została w 1938 roku, to właściwie do dzisiaj w Indiach takie śluby są normą. Co gorsza, gdy umiera małżonek, wdowa, niezależnie od wieku, zgodnie z zasadami religii i obyczajem winna spędzić resztę życia w aśramie dla wdów. W tej formie przytułku ma pokutować za swoje grzechy z poprzedniego życia, które – wg wierzeń – wpłynęły na śmierć męża.
Historia rozgrywająca się w prestiżowej szkole dla chłopców – Gurukul, gdzie obowiązują surowe zasady i nie ma miejsca na miłość. Uczelnia zarządzana jest przez dyrektora Narayana Shankara, który utrzymuje w szkole dyscyplinę i dba o to, aby wszystkie prawa były skrupulatnie przestrzegane. Niestety nie pozwala uczniom na choć odrobinę swobody ani na związki uczuciowe. Wraz z nowy rokiem do szkoły trafia młody nauczyciel muzyki - Raj, który nie tylko uczy gry na instrumentach, ale również tego, czym jest prawdziwa miłość. Wkrótce okazuje się, że niegdyś był on zakochany w córce dyrektora. Shankar jednak nie pozwolił im się spotykać. Teraz dowie się, jaki jest prawdziwy powód przybycia Raja do Gurukul.
Andreas mieszka samotnie na małej wyspie. Na tej samej wyspie mieszka też Anna. Kobieta ciągle rozpamiętuje wypadek, który spowodowała. Zginęli w nim jej mąż i synek. Nie może sobie poradzić z demonami przeszłości. Postanawia więc związać się z Andreasem. Pomagać im będzie zaprzyjaźnione małżeństwo, Eva i Elis.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…