Filmy osiemnasty wiek, śmierć

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje osiemnasty wiek, śmierć. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młody dziennikarz przeprowadza sensacyjny wywiad z wampirem. Ten wraca wspomnieniami do osiemnastego wieku, kiedy był bogatym plantatorem w Nowym Orleanie. Po śmierci żony i nienarodzonego dziecka, które umarły podczas porodu, zrozpaczony człowiek podpisuje pakt z siłami zła i staje się wampirem.

Danton

7,3
Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1794 r. W rewolucyjnej Francji szaleje terror. Billaud Varenne oskarża Dantona i jego przyjaciół o działalność kontrrewolucyjną. Robespierre nie zgadza się wprawdzie na sądzenie Dantona, ale inni członkowie Komitetu przytaczają wciąż nowe argumenty przeciwko niemu. Jednocześnie dochodzi do konfiskaty redagowanej przez Desmoulinsa gazety dantonistów „Vieux Cordelier”. Wkrótce Danton otrzymuje poufne ostrzeżenie, że rząd nosi się z zamiarem aresztowania go. Z inicjatywy Robespierre'a dochodzi do spotkania obu przywódców, ale nie udaje im się osiągnąć porozumienia. W Komitecie Ocalenia Robespierre domaga się aresztowania Dantona. Nalega, by nastąpiło to szybko, gdyż czas pracuje na korzyść jego przeciwnika, który może w ciągu paru dni zmobilizować przeciw rządowi armię. Na podstawie raportu Saint-Juste'a zostaje przygotowana lista osób do aresztowania.
Opowieść o spartaczonym Armagedonie, w której pojawiają się anioł, demon, jedenastoletni Antychryst i wieszcząca zagładę czarownica.


Angel, wampir z duszą przybywa do Los Angeles, żeby pomagać ludziom mającym problemy i w ten sposób zyskać odkupienie.

Popioły

6,8
Akcja filmu rozpoczyna się latem 1798 roku, w chwili, gdy podróżujący po Włoszech książę Gintułt spotyka obdartych polskich żołnierzy, śpiewających „Mazurek Dąbrowskiego”. Niebawem arystokrata wraca do ojczyzny. Los styka go tu z młodym szlachcicem, Rafałem Olbromskim, który zostaje jego sekretarzem i towarzyszy mu w podróżach.

Orlando

7,2
Orlando jest jednym z młodzieńców, którzy żyją na dworze Elżbiety I. Szybko jednak staje się jej ulubieńcem i zyskuje specjalne przywileje. Kiedy królowa, na krótko przed swoją śmiercią, rozkazuje mu zostać wiecznie młodym, Orlando spełnia jej przykazanie. Oglądamy więc jego barwne życie, które traw ponad 400 lat i jest naznaczone wieloma wzlotami i upadkami.
Jest połowa XVIII wieku. Toczy się wojna francusko-brytyjska o rządy w Nowej Francji, czyli późniejszej Kanadzie. W pewną ciemną, tajemniczą noc France Carignan składa wizytę umierającemu księdzu - Cure Blondeau (Gerard Depardieu). Tak zaczyna się skomplikowana, miłosna historia czasów wojny. Od Blondeau France dowiaduje się, że kiedy jej matka – Marie Loup - była młoda, miała dwóch adoratorów. Bogatego i przystojnego kawalera z wyższych sfer - Francois Le Gardeur, oraz... samego Blondeau, który kochał ją zakazaną miłością.
Historia miłosna młodej Jane Austen, która stała się inspiracją do napisania Dumy i uprzedzenia i Rozważnej i romantycznej. Jane Austen wierzy w miłość. Jej rodzice oczekują jednak od niej, żeby wyszła za mąż za kogoś kto zapewni jej i rodzinie godziwy byt. W Anglii 1795 roku tak właśnie wygląda świat młodych kobiet. Kiedy dwudziestoletnia Jane spotyka młodego, pewnego siebie Irlandczyka, Toma Lefroy’a jego intelekt i arogancki styl bycia wzbudzają w niej wielką ciekawość, a jej świat staje nagle na głowie. Czy Jane może sobie pozwolić na odrzucenie oferty bratanka Lady Gresham, sprzeciwić się rodzicom i przeciwstawić społecznym konwenansom? Młoda panna Austin wstępuje dopiero na drogę literackiej kariery, a ryzykowny romans, w który się wdała ukształtuje całe jej późniejsze życie i pracę.
Ekranizacja losów Anny Hoym – Hrabiny Cosel, faworyty Augusta II Mocnego, króla saskiego i polskiego. Opowieść o miłości i osobistym dramacie tej pięknej kobiety autorzy filmu osadzili na historycznym i społecznym tle wydarzeń XVIII wieku w Saksonii i w Polsce.
Jest rok 1704. Trwa wojna północna. Król szwedzki Karol XII rozbija wojska Augusta II Wettina, zwanego Mocnym. Sejm ogłasza detronizację Augusta i na króla Polski wybiera Stanisława Leszczyńskiego. Wiadomość tę przywozi do Drezna młody, polski szlachcic Zaklika. August pozornie się tym nie przejmuje. Szuka zapomnienia w zabawach i ucztach. Pojawianie się na dworze pięknej hrabiny Anny Hoym wnosi do jego życia ożywienie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…