Filmy tatar

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje tatar. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

1670

7,2
8,3
Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski - najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!
Michał Strogoff (John Phillip Law) jest zaufanym carskim kurierem, wykonuje tajne i bardzo niebezpieczne misje, codziennie narażając życie. Podczas przemierzania terenów kontrolowanych przez wojowniczych Tatarów zakochuje się w przypadkowo poznanej Nadii (Mimsy Farmer). Nieoczekiwanie zostaje jednak pojmany i poddany torturom, co ma go zmusić do wyjawienia carskich tajemnic.
Serial Ogniem i mieczem opowiada o czasach zmagań polskich wojsk z powstaniem na Ukrainie oraz siłami Kozaków i Tatarów pod wodzą krwawego Tuhaj Beja. Jest to także opowieść o pięknej miłości i wiernej przyjaźni, doprawiona odrobiną nostalgii i zacnego humoru.


Film fantastyczno-przygodowy, ekranizacja bestsellerowej powieści Michaela Crichtona. Antonio Banderas (I) w roli średniowiecznego wędrowca, który przenika do świata wojowniczych Wikingów, prześladowanych przez tajemnicze istoty.
Ekranizacja powieści słynnej pisarki Jadwigi Łuszczewskiej. Rzeczpospolita, wiek XVII. Podczas najazdu Tatarów zostają uprowadzone dwie dziewczynki o imionach Krysia i Marysia, których rody szlacheckie są ze sobą skłócone. Po upływie aż piętnastu lat na poszukiwanie zaginionych wyruszają dwaj młodzieńcy.
Telewizyjna wersja kinowego przeboju Pan Wołodyjowski. Scenariusz oparty na trzeciej części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Serial opowiada historię pułkownika Michała Wołodyjowskiego (w tej roli Tadeusz Łomnicki), który dla ratowania Ojczyzny przed zakusami najeźdźcy porzuca klasztorny habit i staje do walki z wrogiem. Oprócz dramatycznych losów głównego bohatera, film – za sprawą postaci Onufrego Zagłoby (Mieczysław Pawlikowski) – posiada wątek komediowy. W tej postaci zawarł autor wady narodowe ówczesnej polskiej szlachty.
W dziewiętnastowiecznej Rosji dochodzi do wybuchu rebelii Tatarów, których wojska oddzielają od reszty imperium jego wschodnią cześć. Car Aleksander II chcąc powiadomić odciętego brata wysyła do jego twierdzy kuriera. Zadania tego podejmuje się kapitan Michałow Strogow, który pod przebraniem kupca udaje się na Syberię ze swoją przybraną żoną.
Andriej Rublov był średniowiecznym, rosyjskim mnichem znanym jako wybitny twórca ikon. W filmie Tarkovskiego możemy zobaczyć jego biografię, pokazaną jednak bardzo wybiórczo i potraktowaną z dużą swobodą artystyczną. Andriej (w jego roli Anatoli Solonitsyn) jest wrażliwym, religijnym artystą przeżywającym różne rozterki, niekiedy przyziemne - takie jak spotkanie z pogańską, hedonistyczną religią, brak weny artystycznej czy też najazd Tatarów i cierpienie. Mimo to, przemierzając kresy średniowiecznej Rosji, powoli zbliża się do wypełnienia swojej życiowej misji, jaką jest tworzenie ikon ku czci Chrystusa. Film podzielony jest na osiem części, a postać Rublowa, luźno zaadoptowana na potrzeby obrazu, została pokazana z niezwykłym pietyzmem i wzniosłością.
Opowieść o młodzieńczych latach wielkiego mongolskiego władcy Czyngis-Chana. Zanim stał się przywódcą Wielkiej Ordy i świat zadrżał przed nim z przerażenia, młody Temudżyn przeszedł piekło na ziemi. Lata głodu, tortur i zniewolenia spowodowały, że siła jego charakteru, rozumu i woli stały się niezrównane. W pokonywaniu trudności wspierała go jego największa miłość, pierwsza żona Borte.
Stepy Ukrainy i ziemie koronne Rzeczypospolitej w połowie burzliwego XVII stulecia. Jan Skrzetuski, młody poseł księcia Wiśniowieckiego, w drodze powrotnej z Krymu ratuje życie samemu Chmielnickiemu. Wkrótce potem pomaga wydostać się z opresji kniahini Kurcewiczowej i jej pięknej bratanicy. Z wzajemnością zakochuje się w Helenie, przyrzeczonej atamanowi kozackiemu Bohunowi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…